DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Ar polistireninis putplastis yra saugus sveikatai?
Taip. Ši medžiaga turi visus sertifikatus, patvirtinančius, kad medžiagos, iš kurių gaminamos kupolo detalės, yra saugios sveikatai ir aplinkai. Sertifikatai yra išduoti atsižvelgiant į visus ES keliamus saugos ir kokybės reikalavimus.
Ar kupoliniame name galima gyventi nuolatos?

Taip, jame galima gyventi nuolatos. Jo sienų – stogo storis yra 20cm, to pilnai pakanka, kad patalpų šiluma ir sandarumas butų garantuotas.

Pagrindinė statybinė kupolo medžiaga – polistireninis putplastis. Šis statinys nedulkės (kaip akmens ar stiklo vata) ir nesukels alergijos.

Ar kupolinis namas nėra pavojingas dėl gaisro?

Kupolinis namas statomas iš Lietuvoje pagaminto polestireninio putplasčio, kuris yra gaminamas pagal ES nustatytus saugumo reikalavimus. Ši medžiaga yra degimo nepalaikanti, todėl namas yra saugus. Pats savaime polestireninis putplastis nedega. Yra atlikta daugybė bandymų, kurie patvirtina, kad praėmus atviros ugnies šaltinį, putplastis užgesta.

Ar būtinos atramos kupolo viduje?
Ši statybos technologija leidžia nenaudoti atraminių konstrukcijų ar panašių elementų. Apkrova tolygiai pasiskirsto per visą kupolo plotą, todėl  atramos nebūtinos.
Ar Lietuvoje yra pastatyti kupolai pagal šią technologiją?

Taip, Lietuvoje yra jau pastatyta daug kupolinių namų, kuriuose gyvena nuolatos, taip pat yra kupolas kurį galima apžiūrėti, pabūti jame, pajausti jo atmosferą.

 

Norint atvykti į Švenčionių raj. ir pabūti nepaprastoje erdvėje, būtina iš anksto sutarti atvykimo laiką telefonu: +37061188091

Video: Kupolinių namų statyba

Ar reikalingi statybos leidimai?

Statybos leidimai yra privalomi tik tuomet, kai statybos bus vykdomos saugomose teritorijose (draustinis, rezervatas, parkas ar pan.). Taip pat statybos leidimai reikalingi jeigu statinio pavadinimas bus „Gyvenamasis namas”, o jeigu pavadinimas bus „Sodo namas”, „Svečių namas” ar „pagalbinis pastatas”, tuomet leidimų statybai nereikia.

Nuoroda į straipsnį, apie statybos leidimus: čia

Ar stiprus vėjas gali nupūsti namą, juk jis lengvas?

Kupolas statomas iš polistireninio putplasčio ir jis yra sąlyginai lengvas, bet pati forma yra aerodinamiška, aptaki, todėl net ir stipriausias vėjo gūsis nenupūs namo, nes vėjas tiesiog neturės už ko „užsikabinti”. Be to, pats namas yra tvirtinamas prie pamato.

Kur galima pamatyti kupolinio namo projektą?

Kupolinių namų projektai sudaromi individualiai. Bet projektai butini tik tuomet, kai statomas namas bus pavadintas „Gyvenamas namas”, o jeigu pavadinimas bus „Sodo namas”, „Svečių namas” ar panašiai, statybų leidimai nėra privalomi. Vidaus išplanavimas galimas be projekto, kadangi nėra atraminių konstrukcijų, kurios ribotų patalpų ar zonų išdėstymą. Jeigu su laiku bus poreikis pakeisti pertvaras bei kambarius, galima laisvai perdaryti, kupolas nepakeis savo stabilumo.

Kupolinių namų 3D projektus galima pamatyti paspaudus ČIA

Ar sudėtinga statyti pačiam kupolinį namą naudojant paruoštas detales?

Kupolo statyba yra paprasta, kupolas surenkamas lyg konstruktorius. Kiekvienam perkančiajam mūsų gamybos detales (kupolinio namo detalių komplektas) suteikiame pilną informaciją apie kupolo statybą, duodamos instrukcijos ir brėžiniai.

Kupolo statybos instrukciją galima pamatyti paspaudus Kupolo statybos instrukcija

Kupolo formavimo procesą galima pamatyti paspaudus čia.

Kupolinio pastato mazgų ir elementų aprašymą, galima pamatyti, paspaudus čia.

Kupolinio namo planą – brėžinį, galima pamatyti paspaudus čia.

Ką reiškia, "Kupolinio namo detalių komplektas"?

Kupolinio namo detalių komplektas – tai detalės, kurios pagamintos iš EPS200 Polistireninio putplasčio.

Langai, durys, apdailinės medžiagos į komplekto sąvoką nepatenka.

Kokia ventiliacija tinkamiausia?

Jeigu kupolinis namas bus naudojamas ne nuolatiniam gyvenimui, pvz. kaip vasarnamis ar kaip svečių namas, tai pakanka natūralaus vėdinimo, t.y. praverto lango. Tačiau jeigu kupolinis namas bus gyvenamas nuolatos, rekomenduojama įsirengti „rekuperatorių”. Rekuperatorius parenkamas individualiai pagal gyventojų skaičių, o kainos prasideda nuo ~250€ arba mažiau.

Ar sniego kepurė nesulaužys kupolo?

Kupolo forma yra tokia, kad sniegas nešamas vėjo, neužsilaiko ant kupolo. Net jeigu susikaups sniego sluoksnis, tai visas svoris pasiskirsto tolygiai per visą kupolo konstrukciją.

Geras pavyzdys yra su kiaušiniu: pamėginkite suspausti delne kiaušinį (nevirtą), kuris vienu galu remiasi į delną, o kitu į pirštus. Tokiu būdu isitikinsite, kad kiaušinis yra iš tiesų tvirtas. Kupolas yra taip pat kaip kiaušinis, tvirtas.

Ar tokį kupolinį namą graužia graužikai?

Kupolinis namas yra statomas iš polestireninio putplasčio, kitaip tariant, iš porėto plastiko, o plastikas graužikams nėra maistas. Taip, plastikas graužikams nėra didelė kliūtis, todėl jeigu jiems reikės, gali prasigraužti, tačiau tai jie gali daryti tik ieškodami maisto. Bet reikia atkreipti dėmesį į vieną labai svarbų aspektą – kupolinis namas yra armuojamas armavimo tinklu ir armavimo cementiniu mišiniu, todėl polistrolas yra lyg užrakintas tiek iš lauko, tiek ir iš vidaus, o cemento – betono graužikai negraužia. Todėl kupolinis namas yra apsaugotas nuo graužikų.

Kokio dydžio galime statyti kupolinius namus?

Ruošiantis statytis savo svajonių namą, reikia apsispręsti, kokio dydžio jis bus. Žemiau pateiktoje lentelėje surašyti dažniausiai statomų kupolų dydžiai:

Kupolo diametras Ø6m Ø7m Ø8m Ø9m Ø10m Ø11m
Grindų plotas 28,27 38,48 50,26 63,62 78,54 95,03m²

5-ių metrų diametro ar mažesnis kupolas labiau tinka kaip papildomas kambarys, negu kaip, pilnavertis namas. O kupolas, kurio grindų plotas daugiau kaip 80 kvadratinių metrų, statomas su statybos leidimais ir visais būtinais projektais.

Ar galima įsigyti kupolinį namą išsimokėtinai?

Šiai dienai kol kas nėra galimybės išsimokėtinai įsigyti kupolą, tačiau galima kreiptis į kreditus išduodančią bendrovę ir gauti kreditą.

Kokio aukščio gali būti kupolinis namas?

Kupolo aukštis apskaičiuojamas labai paprastai. Pasirinkim, kaip pavyzdį, Ø8m skersmens kupolą. 8m/2=4m (tai yra spindulys). Spindulys, tai atstumas, nuo centro į visas puses, tuo pačiu ir į viršų. Tai šiuo atveju, aukščiausas lubų taškas bus 4m. Bet technologija leidžia aukščiausią lubų tašką iškelti net iki 1,2m aukščio, papildomai. Iškeliant kupolą, pačios sferos lenkimas prasidėtų ne nuo pat pagrindo, ant kurio statomas kupolas, o aukščiau, nuo iškelto nulinio lygio. Pagal mūsų pasirinkto kupolo pavyzdį, aukščiausias lubų taškas gali būti 5,2m.

Tokiu būdu galima apskaičiuoti bet kurio kupolo aukštį. Prie kupolo spindulio galima pridėti 1,2m-0,3m pasirinktinai.

Kokia apdaila tinkamiausia?

Kupolinio namo, išorės, apdaila gali turėti kelis variantus:

  • Armavimas (cementiniu mišiniu su fasadiniu tinkliuku) + Hidroizoliacija + Dažymas.
  • Armavimas (cementiniu mišiniu su fasadiniu tinkliuku) + Hidroizoliacija + Dekoratyvinis tinkas.
  • Armavimas (cementiniu mišiniu su fasadiniu tinkliuku) + Hidroizoliacija + Bituminiai žvynukai

Kupolinio namo, vidaus, apdaila:

  • Armavimas (cementiniu mišiniu su fasadiniu tinkliuku) + Glaistymas + Dažymas
Kokį šildymą galima įrengti? O kokio neymanoma?

Kupolinio namo šildymo sistema gali būti ta, kurią galima įsigyti Lietuvos rinkoje. Specifinių apribojimų nėra, galima įrengti:

  • Šilumos siurblį (oras-oras; oras-vanduo)
  • Kieto kuro katilą
  • Dujinį katilą
  • Židinį
  • Kita …

Svarbiausia, laikytis priešgaisrinių reikalavimų.

Kiek gali kainuoti vidaus įrengimas (pertvaros, predanga, santechnika)?

Kiekvienas žmogus turi savo poreikius, pasaulėžiūrą ir įpročius, todėl mes visi ir esame ypatingi bei unikalūs. Vieni jaučiame jaukumą būdami atvirose erdvėse, kiti randa ramybę atsiskirdami nuo pasaulio mažame kambarėlyje. Kai kuriems būtina žengti lygiai su naujausiomis technologijomis, o kiti nori paprastumo. Todėl ir yra įdomu gyventi margame pasaulyje.

Vienareikšmiškai, atsakyti į šį klausimą, neįmanoma. Tai kas gal būt tinka vienam, visiškai nepriimtina kitam.

Kad butų galima bent apytiksliai pasakyti, kiek kainuotų vidaus įrengimas (elektros instaliacija, santechnika, ventiliacija, pertvaros su perdanga), būtina pažinti klientą ir jo pasaulį, o tai įmanoma tik gyvo susitikimo metu.

Kaip tvirtinamas kupolas prie pamatų?

Kupolinio namo pritvirtinimas prie pamatų, yra labai paprastas, suformavus kupolo dėžutę, tiesiog priklijuojama, užpildant technologinius tarpelius klijais.

   

Kaip atrodo plokštuiniai pamatai?

Dokumentą, kuriame pateiktas scheminis atvaizdavimas, pokštuminių  pamatų įrengimas, galima pamatyti paspaudus „čia”.

Arba peržiūrėkite mūsų video:

Ar gali būti kupolo sienų storis storesnis? nei kad "standartinis"

Storesnis polistireninis putplastis gali būti. Galime pagaminti tokio storio, kokio reikia. Kad pasiekti „A” klasę, užtenka 20cm storio, kad pasiekti „A+” klasę (pagal energetinį efektyvumą) sienų storis turi būti mažiausiai 28cm. Tačiau, renkantis kupolo sienų storį, reikia atsižvelgti ne tik į norimą pasiekti energetinę klasę, bet ir į norimo kupolo diametrą. Kuo didesnis kupolas, tuo storesnės sienos.

Diametras Sienų storis
Ø6m 28cm
Ø7m 28cm
Ø8m 28cm
Ø9m 28cm
Ø10m 30cm
Ø11m 35cm

Daugiau informacijos galite rasti "Polistireninio putplasčio asociacijos" puslapyje

Paspaudus ant asociacijos logotopo, galėsite daugiau sužinoti apie polistireninį putplastį, reglamentus, reikalavimus ir naujienas.

UAB "Sferos"

Pušų g., 7, Trūdai,

Švenčionių raj.

LT-18225

A.s.:LT707300010153229502

Į.k. 304645503
PVM kodas: LT10001307171

Direktorius: