DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Ar polistireninis putplastis yra saugus sveikatai?

Taip. Ši medžiaga turi visus sertifikatus, patvirtinančius, kad medžiagos, iš kurių gaminamos kupolo detalės, yra saugios sveikatai ir aplinkai. Sertifikatai yra išduoti atsižvelgiant į visus ES keliamus saugos ir kokybės reikalavimus.

Ar kupoliniame name galima gyventi nuolatos?

Taip, jame galima gyventi nuolatos. Jo sienų – stogo storis yra 20cm, to pilnai pakanka, kad patalpų šiluma ir sandarumas butų garantuotas.

Pagrindinė statybinė kupolo medžiaga – polistireninis putplastis. Šis statinys nedulkės (kaip akmens ar stiklo vata) ir nesukels alergijos.

Ar kupolinis namas nėra pavojingas dėl gaisro?

Kupolinis namas statomas iš Lietuvoje pagaminto polestireninio putplasčio, kuris yra gaminamas pagal ES nustatytus saugumo reikalavimus. Ši medžiaga yra degimo nepalaikanti, todėl namas yra saugus. Pats savaime polestireninis putplastis nedega. Yra atlikta daugybė bandymų, kurie patvirtina, kad praėmus atviros ugnies šaltinį, putplastis užgesta.

Ar būtinos atramos kupolo viduje?

Ši statybos technologija leidžia nenaudoti atraminių konstrukcijų ar panašių elementų. Apkrova tolygiai pasiskirsto per visą kupolo plotą, todėl  atramos nebūtinos.

Ar Lietuvoje yra pastatyti kupolai pagal šią technologiją?

Taip, Lietuvoje yra jau pastatytas kupolas, kurį galima apžiūrėti, pabūti jame, pajausti jo atmosferą.
Norint atvykti į Švenčionių raj. ir pažiūrėti, būtina iš anksto sutarti atvykimo laiką telefonu 861188091

Žemiau yra video, kuriame parodyta lietuviško kupolo statyba.

Ar reikalingi statybos leidimai?

Statybos leidimai yra privalomi tik tuomet, kai statybos bus vykdomos saugomose teritorijose (draustinis, rezervatas, parkas ar pan.). Taip pat statybos leidimai reikalingi jeigu statinio pavadinimas bus „Gyvenamasis namas“, o jeigu pavadinimas bus „Sodo namas“, „Svečių namas“ ar „pagalbinis pastatas“, tuomet leidimų statybai nereikia.

Nuoroda į straipsnį, apie statybos leidimus: čia https://www.manonamai.lt/lt/daraupats/nt-patarimai/g-47865-nesudetingi-statiniai-kada-galima-vykdyti-statyba-be-leidimo 

Ar stiprus vėjas gali nupūsti namą, jug jis lengvas?

Kupolas statomas iš polistireninio putplasčio ir jis yra sąlyginai lengvas, bet pati forma yra aerodinamiška, aptaki, todėl net ir stipriausias vėjo gūdis nenupūs namo, nes vėjas tiesiog neturės už ko „užsikabinti“. Be to, pats namas yra tvirtinamas prie žemės.

Kur galima pamatyti kupolinio namo projektą

Kupolinių namų projektai sudaromi individualiai. Bet projektai butini tik tuomet, kai statomas namas bus pavadintas „Gyvenamas namas“, o jeigu pavadinimas bus „Sodo namas“, „Svečių namas“ ar panašiai, statybų leidimai nėra privalomi. Vidaus išplanavimas galimas be projekto, kadangi nėra atraminių konstrukcijų, kurios ribotų patalpų ar zonų išdėstymą. Jeigu su laiku bus poreikis pakeisti pertvaras bei kambarius, galima laisvai perdaryti, kupolas nepakeis savo stabilumo.

Ar sudėtinga statyti pačiam kupolinį namą naudojant paruoštas detales?

Kupolo statyba yra paprasta, kupolas surenkamas lyg konstruktorius. Kiekvienam perkančiajam mūsų gamybos detales suteikiame pilną informaciją apie kupolo statybą, duodamos instrukcijos ir brėžiniai.

Kupolinio pastato mazgų ir elementų aprašymą, galima pamatyti, paspaudus čia.

Kupolinio namo planą – brėžinį, galima pamatyti paspaudus čia.

Kokia ventiliacija tinkamiausia?

Jeigu kupolinis namas bus naudojamas ne nuolatiniam gyvenimui, pvz. kaip vasarnamis ar kaip svečių namas, tai pakanka natūralaus vėdinimo, t.y. praverto lango. Tačiau jeigu kupolinis namas bus gyvenamas nuolatos, rekomenduojama įsirengti „rekuperatorių“. Rekuperatorius parenkamas individualiai pagal gyventojų skaičių, o kainos prasideda nuo ~250€ arba mažiau.

Ar sniego kepurė nesulaužys kupolo?

Kupolo forma yra tokia, kad sniegas nešamas vėjo, neužsilaiko ant kupolo. Net jeigu susikaups sniego sluoksnis, tai visas svoris pasiskirsto tolygiai per visą kupolo konstrukciją.

Geras pavyzdys yra su kiaušiniu: pamėginkite suspausti delne kiaušinį (nevirtą), kuris vienu galu remiasi į delną, o kitu į pirštus. Tokiu būdu isitikinsite, kad kiaušinis yra iš tiesų tvirtas. Kupolas yra taip pat kaip kiaušinis, tvirtas.

Ar tokį kupolinį namą graužia graužikai?

Kupolinis namas yra statomas iš polestireninio putplasčio, kitaip tariant, iš porėto plastiko, o plastikas graužikams nėra maistas. Taip, plastikas graužikams nėra didelė kliūtis, todėl jeigu jiems reikės, gali prasigraužti, tačiau tai jie gali daryti tik ieškodami maisto. Bet reikia atkreipti dėmesį į vieną labai svarbų aspektą – kupolinis namas yra armuojamas armavimo tinklu ir armavimo cementiniu mišiniu, todėl polistrolas yra lyg užrakintas tiek iš lauko, tiek ir iš vidaus, o cemento – betono graužikai negraužia. Todėl kupolinis namas yra apsaugotas nuo graužikų.

Kokio dydžio galime statyti kupolinius namus?

Ruošiantis statytis savo svajonių namą, reikia apsispręsti, kokio dydžio jis bus. Žemiau pateiktoje lentelėje surašyti dažniausiai statomų kupolų dydžiai:

Kupolo diametras Ø5m Ø6m Ø7m Ø8m Ø9m Ø10m
Grindų plotas 19,63m² 28,27m² 38,48m² 50,26m² 63,62m² 78,54m²

5-ių metrų diametro ar mažesnis kupolas labiau tinka kaip papildomas kambarys, negu kaip, pilnavertis namas. O kupolas, kurio grindų plotas daugiau kaip 80 kvadratinių metrų, statomas su statybos leidimais ir visais būtinais projektais.

Ar galima įsigyti kupolinį namą išsimokėtinai?

Šiai dienai kol kas nėra galimybės išsimokėtinai įsigyti kupolą, tačiau galima kreiptis į kreditus išduodančią bendrovę ir gauti kreditą.

Kiek gali kainuoti vidaus įrengimas (pertvaros, predanga, santechnika)?

Kiekvienas žmogus turi savo poreikius, pasaulėžiūrą ir įpročius, todėl mes visi ir esame ypatingi bei unikalūs. Vieni jaučiame jaukumą būdami atvirose erdvėse, kiti randa ramybę atsiskirdami nuo pasaulio mažame kambarėlyje. Kai kuriems būtina žengti lygiai su naujausiomis technologijomis, o kiti nori paprastumo. Todėl ir yra įdomu gyventi margame pasaulyje.

Vienareikšmiškai, atsakyti į šį klausimą, neįmanoma. Tai kas gal būt tinka vienam, visiškai nepriimtina kitam.

Kad butų galima bent apytiksliai pasakyti, kiek kainuotų vidaus įrengimas (elektros instaliacija, santechnika, ventiliacija, pertvaros su perdanga), būtina pažinti klientą ir jo pasaulį, o tai įmanoma tik gyvo susitikimo metu.

Daugiau informacijos galite rasti "Polistireninio putplasčio asociacijos" puslapyje

Paspaudus ant asociacijos logotopo, galėsite daugiau sužinoti apie polistireninį putplastį, reglamentus, reikalavimus ir naujienas.